hyrad
03 خرداد 1402 - 19:57

دستگاه‌های اجرایی اردبیل بی قید و شرط سرمایه‌گذاران را حمایت کنند

اردبیل- استاندار اردبیل گفت: تاکید ما بر این است تا مدیران دستگاه‌های اجرایی با تسهیل فرآیند صدور مجوزها از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران حمایت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حامد عاملی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد رفع موانع تولید در اردبیل اظهار کرد: در سال مزین به «مهار تورم و رشد تولید» وظیفه همه دستگاه‌ها و بانک‌های عامل بر این است تا شرایط سهل و راحتی را برای سرمایه‌گذاری مهیا کنند تا امکان اشتغال و تولید مضاعف به وجود آید.

وی به حل مشکلات ۲۰ طرح تولیدی و سرمایه‌گذاری در استان در قالب جلسه ستاد رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: عمده مشکل این واحدها نبود سرمایه در گردش و همچنین ایجاد موانع اداری در مسیر صدور مجوزها بود که با همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها این مشکلات و گره‌ها برطرف شد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: ما باید نگاه حمایتی از بخش تولید و سرمایه‌گذاران را مورد توجه قرار دهیم و قطعاً از ظرفیت‌های مجموعه قضائی استان برای رفع موانع تولید و گرفتاری‌های احتمالی استفاده خواهیم کرد.

عاملی روان‌سازی بخش اداری را در صدور مجوزها ضروری اعلام کرد و افزود: در سال‌جاری انتظار بر این است تا مدیران بانک‌های عامل نیز در پرداخت تسهیلات سرعت عمل بیشتری به خرج بدهند.

رئیس ستاد رفع موانع تولید حمایت از سرمایه‌گذاران واقعی را با اجرای سریع طرح‌ها یادآور شد و خاطرنشان کرد: از محل رونق تولید و رفع موانع سعی بر این است تا این طرح‌ها با محوریت اشتغال بیشتر مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل عمده زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فراهم شده است، اضافه کرد: حتی برای توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی زمین مورد نیاز تأمین شده و از طریق منابع طبیعی قابل واگذاری است.

استاندار اردبیل بیان کرد: امیدواریم تولید و سرمایه‌گذاری در این استان با نشاط بیشتری انجام شود تا ما بتوانیم موفقیت طرح‌های تولیدی و اقتصادی را با ایجاد فرصت‌های اشتغال بیشتر شاهد باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1236341